Нещодавно у Радивилівському секторі обслуговування платників Дубенської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» на тему «Порядок використання РРО/ПРРО суб’єктами господарювання». На запитання додзвонювачів відповідала завідувач сектору Людмила Федун.
Під час «гарячої лінії» посадовець роз’яснила, що використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі - ПРРО) є обов’язковим для забезпечення прозорості фінансових операцій та дотримання податкового законодавства. Ці інструменти допомагають контролювати як готівкові, так і безготівкові платежі, запобігають ухиленню від сплати податків та захищають права споживачів. Чек, який видається через РРО або ПРРО, є підтвердженням покупки та надає покупцю можливість скористатися гарантією або повернути товар у разі необхідності. Таким чином, використання цих технологій не лише забезпечує дотримання законодавства, а й підвищує рівень довіри та безпеки в торгових відносинах.
Фахівець податкової служби також поінформувала, що відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (із змінами та доповненнями), з урахуванням змін форми та змісту розрахункових документів/електронних розрахункових документів, ДПС України оновила версії програмного забезпечення ПРРО від ДПС для операційної системи Windows, а також АРІ фіскального сервера ДПС та розповіла як їх можна завантажити.
Додзвонювачі також розпитували: який алгоритм дій щодо реєстрації РРО/ПРРО; яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі в офлайн.
На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.