Нещодавно відбулась зустріч начальника Млинівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Зої Олієвської з головою Ярославицької територіальної громади Леонідом Прудніковим.
Основною темою зустрічі було питання наповнення дохідної частини бюджету громади, а саме наповнення казни територіальної громади за рахунок сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку, податку на доходи фізичних осіб, а також порушувалися питання щодо погашення податкового боргу (в т.ч. платниками з незначними сумами податкового боргу до 3060 гривень).
У ході діалогу начальник ДПІ зробила акцент на залученні до оподаткування суб’єктів господарювання, які є власниками земельних ділянок та об’єктів нерухомості . Зазначила, що необхідно активізувати роботу з орендарями щодо сплати орендної плати за земельні паї, які сплачують орендну плату у розмірі менше 10 відсотків. Адже податок на доходи фізичних осіб від виплат за оренду паїв – це вагомий резерв у наповненні бюджетів всіх рівнів.
В ході спілкування Зоя Олієвська розповіла також присутнім про кампанію одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб таі наголосила, що строк добровільного декларування продовжено до 1 березня 2023 року (підрозд.9 прим.4 розд.ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України).
Крім того, податківець розповіла про основні зміни податкового законодавства, які були прийняті з початком війни, наголосила на обов’язковому застосуванні суб’єктами господарювання РРО чи ПРРО при проведенні розрахункових операцій за готівку, належного оформлення трудових відносин, переваги використання електронних сервісів ДПС України
Учасники робочої зустрічі домовилися про подальшу співпрацю та системний обмін інформацією.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»