У Радивилівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування. На запитання платників податків відповідала начальник Радивилівської ДПІ Людмила Федун
Надаємо відповіді на запитання, які найбільш цікавили платників податків.
Чи має право фізична особа, яка виявила бажання скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, уповноважити іншу фізичну особу на підставі укладеного договору доручення?
Відповідно до пп. 6.2 п. 6 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодексу) одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом II Кодексу, та особливостей, встановлених підрозділом 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу.
Таким чином, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларант має подати особисто в електронній формі.
Що може бути об’єктом добровільного декларування?
Об'єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, навіть об’єкти незавершеного будівництва, які не прийняті в експлуатацію, але майнові права на які належать декларанту, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби , пам’ятні банкноти та монети), частки чи паї у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності, цінні папери, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.
Чи передбачена відповідальність за розголошення відомостей, які містяться у поданій одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?
Відомості, які містяться у відповідних одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, подані згідно з підрозділом 94 розділу ХХ Кодексу, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його посадовими особами без письмової згоди декларанта, крім випадків, коли це прямо передбачено законами або рішенням суду. За розголошення такої інформації, у тому числі внаслідок службової недбалості або допуску до інформації інших осіб, які не мають такого права, а також незаконне використання таких відомостей посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, притягуються до цивільної, адміністративної, кримінальної та іншої відповідальності згідно із законом.
Який термін сплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі подання одноразової декларації?
Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється протягом 30 календарних днів з дати подання декларації або трьома рівними частинами.
У разі подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації після 31 серпня 2022 року:
- першого платежу - протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
- другого платежу - до 1 травня 2024 року;;
- третього платежу - до до 1 травня 2025 року у разі вибору декларантом альтернативної ставки збору (п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»