В Млинівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань надання адміністративних послуг. На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Зоя Олієвська.
Під час «гарячої лінії» найбільша кількість питань стосувалась реєстрації фізичних осіб в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків. А саме: протягом якого часу є дійсними реєстраційні номери, як можна через свої релігійні переконання відмовитись від номера. Відповідаючи на питання посадовець зауважила, що реєстраційні номери, що надаються фізичним особам (як резидентам, так і нерезидентам), зберігаються за ними протягом усього їх життя та у разі отримання такими особами іншого громадянства чи зміни громадянства не підлягають скасуванню та заміні, за винятком якщо після видачі облікової картки фізичної особи – платника податків встановлені порушення чи неточності при формуванні реєстраційних номерів.
Фізична особа, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, зобов’язана особисто подати до відповідного контролюючого органу Повідомлення за ф. № 1П, яке є водночас заявою для обліку в окремому реєстрі Державного реєстру фізичних осіб – платників податків, та пред’явити паспорт або документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше. У разі зміни прізвища, імені чи по батькові особа, крім паспорта, пред’являє свідоцтво про шлюб (за наявності), свідоцтво про розірвання шлюбу (за наявності), свідоцтво про зміну імені (за наявності). Фізична особа подає Повідомлення до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання) або до будь-якого контролюючого органу у разі, якщо фізична особа перебуває за межами населеного пункту проживання. Процедура перевірки щодо можливості внесення відмітки до паспорта здійснюється протягом трьох робочих днів від дня подання до контролюючого органу Повідомлення.
Відповідаючи на питання як отримати в паперовій формі документ, що засвідчує реєстрацію в ДРФО новонародженої дитини через комплексну послугу «єМалятко», посадовець зауважила, що в такому разі необхідно одному з батьків звернутись до контролюючого органу за наявності: свідоцтва про народження; документа, що посвідчує особу одного з батьків; документа, яким підтверджується місце проживання дитини, якщо такі дані відсутні або не співпадають з паспортними даними батька/матері, який/яка подавав документи для реєстрації в ДРФО.
Під час спілкування платники також запитували про визначення типу об’єктів оподаткування та правила заповнення форми 20-ОПП. Зоя Олієвська розповіла, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючий орган за основним місцем обліку. Повідомлення за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків після їх реєстрації, створення чи відкриття. Посадовець також наголосила, що подавати Повідомлення за формою 20-ОПП з позначкою «зміни» необхідно лише у разі виникнення змін у відомостях про об'єкти оподаткування. У разі закриття об’єкта оподаткування, у тому числі внаслідок припинення діяльності платника податків, повідомлення про об’єкти оподаткування за формою № 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після закриття об’єкта з оновленою інформацією про нього.
Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX