Нещодавно в Радивилівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань щорічної кампанії декларування доходів громадян та застосування електронних сервісів. На запитання додзвонювачів відповідала начальник ДПІ Людмила Федун.
Під час «гарячої лінії» посадовець докладно поінформувала додзвонювачів щодо переліку доходів громадян, які підлягають обов’язковому декларуванню та звернула увагу, що кампанія декларування доходів, отриманих протягом 2023 року, триватиме до 1 травня поточного року.
Крім того, наголосила, що для декларування доходів, отриманих у 2023 році потрібно подати нову форму Податкової декларації про майновий стан і доходи, яку затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.08.2023 № 467 «Про затвердження Змін до форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи», зареєстрованого в Мінюсті 18 жовтня 2023 року за № 1817/40873).
Начальник ДПІ розповіла, що за допомогою приватної частини Електронного кабінету можна подати податкову звітність в електронному вигляді, автоматично перевірити заповнену звітність на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків.
Відповідаючи на запитання щодо подання декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді Людмила Федун пояснила, що для подання декларації громадяни можуть скористатися Електронним кабінетом платника або мобільним застосунком «Моя податкова». При цьому наголосила, що для роботи з цими сервісами необхідно мати електронний ключ, який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»