Нещодавно за участі начальника Рівненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Віктора Левченко відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО/ПРРО.
Під час телефонної розмови додзвонювачі, зокрема, цікавились первинною реєстрацією РРО в контролюючому органі. Саме первинній реєстрації підлягають моделі (модифікації) РРО, що містяться у першій частині Реєстру РРО та раніше не були зареєстровані, тобто які не експлуатувалися (нові).
Чимало запитань прозвучало і стосовно послідовності дій платника для реєстрації ПРРО. Посадовець роз’яснив які документи та в якій послідовності необхідно надавати суб’єктам господарювання при реєстрації касових апаратів та нагадав, що перш ніж подавати заяву про реєстрацію РРО чи ПРРО, необхідно подати повідомлення за формою 20-ОПП щодо господарської одиниці, де буде використовуватися даних касовий апарат.
Також фахівець повідомив, що реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО, що подається у електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет або засобами телекомунікацій.
Серед іншого платники запитували чи можливо в ПРРО редагувати ціни. Віктор Левченко роз’яснив, що редагування у програмному реєстраторі розрахункових операцій цін товарів здійснюється шляхом редагування номенклатури товарів. Користувачу необхідно перейти у меню «Довідники», обрати необхідний товар для редагування, натиснути на обраний товар лівою кнопкою миші або навпроти обраного товару натиснути на іконку для редагування у режимі налаштування та внести необхідні зміни. Підрозділ «Перегляд, редагування та видалення номенклатури» розділу «Довідник номенклатури» керівництва користувача ПРРО.
Також платники цікавились чи можна провести через РРО операцію повернення коштів за отриманий товар, якщо розрахунок здійснювався через інший класичний РРО. Начальник ДПІ проінформував, що суб’єкт господарювання може провести через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) операцію повернення коштів за отриманий товар, якщо розрахунок здійснювався через інший класичний РРО, лише за умови якщо таким суб’єктом господарювання буде забезпечено ідентифікацію попередньо створеного розрахункового докуемнта та проведено реєстрацію від’ємного значення на суму повернення товару. В інших випадках така можливість відсутня.
Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», надано повну та вичерпну відповідь.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»