Днями начальник Сарненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Наталія Зашко провела для платників податків тренінг, під час якого розповіла про особливості реєстрації реєстраторів розрахункових операцій (далі — РРО) та програмних РРО (далі — ПРРО).
Фахівець податкової служби зазначила, що реєстрація РРО/ПРРО в контролюючих органах є обов’язковою умовою для початку господарської діяльності, пов’язаної з продажем товарів або наданням послуг. Суб’єкти господарювання, на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», повинні зареєструвати РРО або ПРРО для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі.
Посадовець звернула увагу, що процедура реєстрації є максимально спрощеною та здійснюється на підставі заяви, поданої суб’єктом господарювання. Усі дії регулюються наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547. При цьому для реєстрації РРО необхідно подати заяву за формою № 1-РРО в електронній або паперовій формі, а для реєстрації ПРРО — заяву за формою № 1-ПРРО, яка подається виключно в електронному вигляді.
Також вона зазначила, що обробка поданих заяв здійснюється автоматично засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС. Про результат обробки заяви та реєстрацію РРО/ПРРО суб’єкта господарювання повідомляють в Електронному кабінеті.
Окремо фахівець наголосила на безоплатному програмному рішенні від ДПС, що призначене для реєстрації розрахункових операцій і доступне для операційних систем Android, iOS, Windows, а також у веб-версії. Завантажити його можна на сайті ДПС: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/
Наприкінці заходу Наталія Зашко надала практичну допомогу платникам щодо заповнення, зокрема, заяви за формою № 1-ПРРО в Електронному кабінеті та рекомендувала максимально використовувати електронні сервіси ДПС.