Фахівці Сарненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області звертають увагу, що з 1 січня 2026 року змінюється порядок подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого або сплаченого на користь фізичних осіб, сум утриманого податку та сум нарахованого єдиного внеску для податкових агентів – фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Відповідно до нових норм, податкові агенти - фізичні особи-підприємці та самозайняті особи подають Податковий розрахунок у строки, визначені для податкового кварталу, із розбивкою показників по кожному місяцю звітного кварталу. Інші податкові агенти, які не є ФОПами або самозайнятими особами, подають Податковий розрахунок у строки, встановлені для податкового місяця.
Ці зміни внесено Законом України від 16 липня 2025 року № 4536-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів у зв’язку з прийняттям Закону України “Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення” та з метою удосконалення окремих положень податкового законодавства». Зокрема, було внесено зміни до пункту 51.1 статті 51 та до абзацу першого підпункту «б» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України, що регламентують строки подання Податкового розрахунку.
Контакт-центр ДПС тепер ще зручніший: Vodafone 0 500 501 007, Київстар 0 770 501 007, lifecell 0 730 501 007 – дзвоніть за консультаціями без черг!