Головне управління ДПС
у Рівненській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Читачі газети «7 днів» спілкувались з керівником податкової служби Рівненщини

опубліковано 23 вересня 2021 о 09:55

Питання одноразового (спеціального) добровільного декларування, яке набуло  сьогодні неабиякої актуальності, стало темою проведеної у редакції газети «7 днів»  «гарячої лінії» з в.о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Віталієм Чуєм. Підтвердженням цього стала чимала кількість дзвінків читачів газети.

Спілкуючись з рівнянами, Віталій Чуй розказав про основні моменти щодо кампанії декларування. Зокрема, що  громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи. Така можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Процедура декларування – абсолютно добровільна. Більше того, декларант не повинен підтверджувати джерела своїх доходів.

Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подаватиметься декларантом до Державної податкової служби України через Електронний кабінет.

Така можливість діє з 1 вересня і триватиме до 1 вересня 2022 року.

Тож, наголосив керівник податкової служби Рівненщини, платник податків, який бажає здійснити добровільне декларування, вже може заповнити декларацію, підписати її та надіслати до ДПС.

Віталій Чуй зазначив, що будь-яка людина, у якої є питання, може отримати на них відповідь у режимі індивідуальної консультації в ЦОП або  через Контакт-центр. Крім того, ДПС підготовлено деталізовану презентацію, яку розміщено на  офіційному вебпорталі, де систематизовано відповіді на запитання, які зараз ставляться платниками податків.