Своєчасна сплата податків сьогодні — це не просто виконання вимог законодавства. Це показник зрілості бізнесу, рівня довіри до держави та внесок у розвиток власної громади.
Станом на 1 квітня 2026 року платники податків Рівненської області заборгували до бюджетів усіх рівнів 1409 млн гривень. Такий обсяг податкового боргу суттєво впливає на економічну стабільність: недоотримані кошти — це нереалізовані соціальні програми, відкладені інфраструктурні проєкти та обмежені можливості розвитку територій.
Податківці Рівненщини системно працюють над зменшенням заборгованості. Протягом січня–березня 2026 року фахівці подали 280 позовів до суду на загальну суму 69,5 млн гривень. Уже є конкретні результати: 44 позови задоволено, що дозволило підтвердити до стягнення 8,5 млн грн боргу. Серед них — і рішення щодо тимчасового обмеження виїзду за кордон для керівників підприємств-боржників.
Паралельно застосовуються й інші механізми впливу. З початку року виставлено більше 223 тисяч платіжних інструкцій. Це вже дало змогу повернути до бюджету 31,8 млн гривень. Додатково стягнуто кошти за рахунок готівки та надходжень від підприємств, що перебувають у процедурі банкрутства.
Загалом за три місяці поточного року до бюджетів усіх рівнів у рахунок погашення податкового боргу надійшло 53,5 млн гривень.
Попри позитивну динаміку, ключовим фактором залишається відповідальність самих платників. Адже жодні адміністративні заходи не замінять свідомого ставлення до своїх обов’язків.
Своєчасна сплата податків — це не абстрактний обов’язок, а реальний внесок у якісні дороги, освіту, медицину та безпеку. Це інвестиція у стабільність і майбутнє країни.