В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що Законом України від 14 грудня 2021 року № 1946 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» запроваджено правовий та податковий простір для IT-компаній в Україні Дія Сіті.
Відповідно до пункту 9 частини першої статті 1 Закону України від 15 липня 2021 року № 1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні (далі – Закон № 1667) правовий режим Дія Сіті – це сукупність правових норм, якими визначаються права та обов’язки особи, що виникають, змінюються та припиняються у зв’язку із зверненням про набуття, набуттям та втратою статусу резидента Дія Сіті, а також особливості регулювання відносин за участю резидента Дія Сіті і щодо участі у його статутному капіталі. Тобто, Дія Сіті — це унікальний правовий та податковий простір для IT-компаній в Україні, особливостями якого є:
низькі податкові ставки (податок на прибуток 9 відс. або 18 відс. залежно від обраного режиму та податків на оплату праці (податок на доходи фізичних осіб - 5 відс., ЄСВ – 22 відс. від мінімальної зарплати,1,5 відс. військовий збір);
альтернативна модель найму (згідно з Кодексом законів про працю України чи співпраці з ФОП, може підписати GIG-контракт, доступний лише резидентам Дія Сіті);
правовий режим Дія Сіті встановлюється на необмежений строк, але не менш як на 25 років з дня внесення до реєстру Дія Сіті запису про першого резидента Дія Сіті.
Детальніше ознайомитись з особливостям Дія Сіті можна в Інформаційному листі ДПС № 4/2022. Зокрема, у листі ви дізнаєтеся:
- що таке Дія Сіті;
- хто є резидентом Дія Сіті, а хто не може ним бути;
- які види діяльності є виключними для резидента цього режиму;
- хто такі спеціалісти резидента Дія Сіті;
- особливості оподаткування при правовому режимі Дія Сіті;
- особливості оподаткування податком на прибуток підприємств;
- особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб;
- особливості сплати єдиного внеску.
Відповіді на ці та інші питання читайте тут.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”