Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що громадяни, які є власниками сільськогосподарської техніки та надавали у 2021 році платні послуги з обробітку землі іншим фізичним особам (оранка, комбайнування тощо), але при цьому не зареєстровані як фізичні особи-підприємці (ФОП), зобов’язані задекларувати суму отриманих доходів та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Зазначені доходи оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Декларація подається до податкового органу за місцем реєстрації громадянина.
Звертаємо увагу, що громадяни можуть скористатись Електронним кабінетом платника (https://cabinet.tax.gov.ua), який дає можливість заповнити та направити до податкової служби декларацію в електронному вигляді. Такий сервіс надає можливість заощадити свій час на складання та подання звітності. Оскільки подавати декларацію потрібно за місцем реєстрації, то цей сервіс буде особливо зручним для тих платників, у яких відрізняються адреси реєстрації та фактичного проживання. Для користування цією послугою платникові необхідно мати електронний ключ цифрового підпису, який можна отримати безкоштовно в органах ДПС.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX”