В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбулася «гаряча лінія» з питань використання електронних сервісів ДПС та порядку реєстрації РРО та ПРРО.
На питання дозвонювачів відповідала завідувач сектору організації роботи ЦОП, надання адміністративних послуг та податкових сервісів Галина Крат.
Зокрема, платників цікавили питання функціонування Електронного кабінету. Галині Крат роз’яснила, що Електронний кабiнет складається із двох функціональних частин: відкритої (загальнодоступна частина) та приватної (особистий кабінет).
У відкритій частині Електронного кабінету у розділі «Допомога» розміщено покрокову інструкцію щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності», а також є вся необхідна інформація для ефективного використання Електронного кабінету.
У приватній частині Електронного кабiнету залежно від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин, посадова особа державного органу тощо) надається доступ до наступних таких сервісів, як перегляд облікових даних платника, подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС, пенсійного фонду та статистики, перегляд та друк раніше поданої звітності та інше.
Також платники мають змогу: подати повідомлення про використання Є-рахунку та отримати квитанції про включення платника до Реєстру платників, які використовують Є-рахунок; отримати доступ до реєстру платників, які використовують Є-рахунок; отримати відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС; реєстрації акцизних накладних/розрахунків та податкових накладних/розрахунків коригування до акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних за новими формами; доповнити облікові дані інформацією про види діяльності (КВЕД) тощо.
Також Галина Крат надала роз’яснення з питання чи необхідно підприємцю скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний. Посадовець зазначила, що законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним програмного РРО. Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
В ході спілкування платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання.