В Головному управлінні ДПС у Рівненській області проведено чергову «гарячу лінію» з питань нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання фізичними особами. На питання додзвонювачів відповідала заступник начальник управління оподаткування фізичних осіб Лариса Кривохиж.
Зокрема, в ході «гарячої лінії» громадяни цікавились порядком визначення мінімального податкового зобов’язання для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання. Лариса Кривохиж роз’яснила, що платником у частині МПЗ є резидент, який володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
Визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним. Платниками податку до бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції на земельних ділянках, віднесених до сільськогосподарських угідь.
У разі незгоди платника податку з визначеним контролюючим органом загальним МПЗ та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:
Також посадовець відповіла на питання щодо відповідальності фізичних осіб за несплату чи несвоєчасну сплату суми мінімального податкового зобов’язання. Вона зазначила, що відповідно до п. 124.1 ст. 124 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання (крім грошового зобов’язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі Податкового кодексу Країни (далі – ПКУ) чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПКУ чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
В ході спілкування платники отримали відповіді на всі свої запитання.