Cтаном на 01.09.2024 року до зведеного бюджету не надійшло 862,8 млн гривень через несплату узгоджених платниками Рівненщини зобов’язань перед бюджетами. Це, безумовно, впливає на стабільність фінансової системи держави, а також на подальше фінансування програм соціально-економічного розвитку, що вкрай важливо в умовах воєнного стону.
При цьому кількість боржників - юридичних осіб становить 2172. Вони заборгували бюджетам усіх рівнів 649,1 млн гривень. Кількість фізичних осіб, які мають податковий борг, становить 81550 осіб, а сума їх боргу – 213,7 млн гривень.
Нагадаємо, що наявність податкової заборгованості має чимало негативних наслідків. Податковою службою області відносно боржників вживаються відповідні заходи, серед яких надсилання податкових вимог, опис майна у податкову заставу, реєстрація такої застави в державних реєстрах тощо.
Зокрема, з метою забезпечення скорочення податкового боргу податківцями Рівненщини у січні-серпні поточного року вжито ряд заходів:
- направлено 131 позов до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок готівкових (безготівкових коштів) юридичних осіб на суму 98,6 млн гривень;
- описано майна в податкову заставу на суму 3,1 млн гривень;
- направлено 25 позовів до суду щодо надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставленого майна боржника на суму 13,1 млн гривень;
- направлено 808 позовів до суду щодо звернення стягнення на активи боржників через ДВС на суму 40,7 млн гривень тощо.
В результаті цих та інших заходів протягом восьми місяців 2024 року погашення податкового боргу живими коштами становить 52,6 млн грн (стягнення грошових коштів інкасовими дорученнями, сплата розстрочених податків та самостійне погашення боргу, інше).
Акцентуємо, накопичення боргу впливає як на стабільність фінансової системи держави, так і на імідж самого платника. Тож метою податківців є не просто стягнути наявний податковий борг, а, насамперед, упередити його появу шляхом стимулювання платників податків до самостійної сплати зобов’язань.