Управління податковими ризиками в ДПС в межах реалізації експериментального проекту здійснюється відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), інших актів законодавства, Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227, стратегічних напрямів реформування системи управління державними фінансами з метою реалізації міжнародних угод України та з урахуванням рекомендацій міжнародних інституцій з питань розвитку податкової сфери.
Основними принципами системи управління платника податків є:
Мінімізація податкового ризику включає як проактивні (сприятливі), так і реактивні (коригувальні) заходи реагування на такий ризик.
Проактивними заходами є сприятливі заходи впливу (способи реагування), спрямовані на допомогу платникам податків у розумінні та виконанні своїх податкових обов’язків. Ці методи впливу (або профілактичні методи) реалізуються шляхом надання консультацій, інформаційно-довідкових послуг, здійснення сервісного обслуговування платників.
Реактивні заходи - це коригувальні заходи впливу (способи реагування), які є примусовими діями, спрямованими на мінімізацію попередніх випадків і запобігання майбутнім випадкам недотримання податкових обов’язків щодо реєстрації, подання звітності, декларування та сплати зобов’язань платниками податків. Такі заходи повинні включати широкий спектр заходів із здійснення податкового контролю та погашення податкового боргу.
Заходи впливу (способи реагування) на податкові ризики здійснює ДПС за наявності підстав, у межах та спосіб, що визначені Кодексом та іншими актами законодавства.
Більше інформації за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/sistema-upravlinnya-podatkovimi-rizikami/normativno-pravovi-akti/