Національна стратегія доходів України до 2030 року (НСДУ), схвалена Кабінетом Міністрів у грудні 2023 року, визначає ключові напрями реформування податкової системи.
Одним із пріоритетних аспектів є модернізація податкового адміністрування, спрямована на підвищення ефективності збору податків, цифровізацію процесів та адаптацію до стандартів ЄС.
Основні цілі реформи податкового адміністрування:
- спростити податкові процедури та зменшити адміністративне навантаження.
Реформа передбачає автоматизацію взаємодії між платниками податків і податковими органами, мінімізацію кількості звітностей та переведення всіх операцій у цифровий формат, - зменшити можливості для ухилення від оподаткування.
Передбачена ліквідація схем ухилення від сплати податків через реформи податкового контролю, зміцнення механізмів виявлення тіньового сектору та боротьба з фіктивними підприємствами, - підвищити довіру до Державної податкової служби.
Йдеться про впровадження чітких процедур, антикорупційних заходів, підзвітність посадових осіб та прозоре оподаткування.
Серед ключових реформи податкового адміністрування:
- Автоматизація та цифровізація
- Посилення боротьби з ухиленням від податків
- Гармонізація з податковою системою ЄС
- Підвищення рівня добровільного дотримання податкового законодавства
- Зменшення рівня ухилення від податків та корупційних ризиків
- Оптимізація адміністрування та скорочення бюрократичних процедур
- Збільшення доходів держбюджету без надмірного тиску на бізнес
Успішність цих реформ залежатиме від ефективної взаємодії ДПС, бізнесу та громадськості. НСДУ націлена на те, щоб податкова система України стала більш прозорою, справедливою та ефективною, сприяючи економічному зростанню країни.