Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) — це не просто фінансова втрата для держави. Це, перш за все, втрата права громадян на соціальний захист, зокрема — на зарахування страхового стажу до пенсії.
Станом на початок липня 2025 року борг платників Рівненської області зі сплати ЄСВ склав 137,9 млн гривень. У зв’язку з цим податкова служба області посилює роботу із боржниками: проводить спільні наради з Державною виконавчою службою, ініціює зустрічі з підприємствами-боржниками, надсилає вимоги про сплату недоїмки платникам, які допустили прострочення.
Після отримання вимоги платник має 10 календарних днів на погашення боргу. Якщо цього не відбувається, податкова надсилає документи до органів виконавчої служби для примусового стягнення.
У 2025 році податківцями області вже скеровано 1112 вимог на суму 23,6 млн гривень. Погашено вже 14,2 млн гривень.
Загальна сума заборгованості зменшилася на 5,5 млн грн порівняно з початком кварталу.
Платникам варто знати:
Перевірити наявність боргу з ЄСВ можна онлайн – через Електронний кабінет платника у розділі «Стан розрахунків з бюджетом» або особисто – звернувшись із заявою до податкового органу за місцем реєстрації.
Пам’ятайте: борг з ЄСВ — це не просто штраф чи пеня, а ризик залишитися без соціального захисту в майбутньому. Своєчасна сплата — це впевненість у завтрашньому дні.