Днями в КП ТРК «Полісся» відбувся черговий брифінг за участі головного державного інспектора відділу інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Рівненській області Оксани Федорович та директора КП ТРК «Полісся» Марії Кошин, під час якого посадовці говорили про порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжних інструкцій під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення.
У ході спілкування податківець зазначила, що перелік обов’язкових реквізитів платіжної інструкції, які заповнюються платниками, визначено Інструкцією Національного банку України від 29.07.2022 №163 та Порядком заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції Міністерства фінансів України від 22.03.2023 №148.
Фахівець податкової служби відмітила, що під час сплати податків, зборів та єдиного внеску платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює такі поля: «Код виду сплати» «Додаткова інформація запису». Якщо платник сплачуючи податки, збори на бюджетні рахунки у реквізиті "Призначення платежу" платіжної інструкції не зазначив або зазначив код виду сплати, який відсутній у додатку 1 до Порядку № 148, то вважають, що він сплатив грошове зобов'язання за кодом виду сплати 101 (п. 4 розд.ІІ Порядку № 148).
Податківець також поінформувала, що законодавством не передбачена відповідальність платників податків за невірне заповнення полів "Код виду сплати" або "Додаткова інформація запису" реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції. Поряд з цим, у Порядку № 148 не описана і можливість виправлення платником невірного заповнення реквізиту "Призначення платежу" платіжної інструкції.
Наприкінці брифінгу податківець закликала платників дотримуватися правил заповнення реквізиту "Призначення платежу" розрахункових документів, інакше, в разі некоректного заповнення цього реквізиту сплачена сума буде обліковуватись окремо як нез’ясована, а в інтегрованій картці платника (далі - ІКП) може виникнути податковий борг, на який буде нараховуватися пеня та штрафні санкції за несвоєчасну сплату платежу. Навіть у випадку уточнення призначення нез’ясованого платежу на підставі заяви платника така сума буде внесена до ІКП не раніше дати поданої ним заяви. За період існування податкового боргу в ІКП буде нараховано пеню та штрафні санкції відповідно до чинного законодавства.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua