Головне управління ДПС
у Рівненській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про нюанси, які виникають при використанні права на податкову знижку

опубліковано 01 липня 2021 о 16:03

До Центрів обслуговування платників досить часто звертаються громадяни з питанням щодо можливості скористатися правом на податкову знижку. Певні нюанси виникають вже під час підготовки відповідних документів, які потрібно подати до контролюючих органів разом з декларацією про майновий стан і доходи.  Як зауважила начальник управління податкового адміністрування фізичних осіб Людмила Кончук, одним з основних питань, які задають декларанти, є питання чи мають вони право включити до податкової знижки понесені витрати, у разі відсутності договору про навчання.

Тож, в Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до норм чинного законодавства, платник податку може включити до податкової знижки фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів позашкільної освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Щоб скористатися правом на податкову знижку, платник податку має подати до контролюючих органів декларацію про майновий стан і доходи, а також відповідні підтверджуючі документами понесених витрат. Зокрема, це копія договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника) та/або юридична чи фізична особа, яка здійснює оплату.

Зверніть увагу, що у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Виходячи з цього, декларант не може скористатися правом на податкову знижку у разі відсутності договору з навчальним закладом.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»