Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році

опубліковано 21 березня 2023 о 08:42

Нещодавно у Вараській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській  області відбувся черговий  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році». На запитання платників податків відповідала очільниця Вараської ДПІ Людмила Воронюк.

Під час «гарячої лінії» посадовець детально розповіла про підстави для подання податкової декларації про майновий стан і доходи, граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначені у податковій декларації. Також поінформувала про права громадян на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Очільниця ДПІ відповіла на запитання громадян, які отримали в минулому році доходи за кордоном. При цьому звернула увагу, що громадяни, які отримували іноземні доходи та знаходяться за кордоном, можуть надіслати декларацію поштою або в електронній формі.

Посадовець також поінформувала, що для подання податкової декларації платник може скористатись електронним сервісом ДПС «Електронний кабінет».  Вхід до  зазначеного сервісу зможуть здійснити особи, які мають  особистий ключ електронного цифрового підпису, виданого будь-яким Акредитованим центром сертифікації ключів. Після входу до приватної частини «Електронного кабінету», платнику потрібно обрати розділ «ЕК для громадянина», потім перейти до пункт «Податкова декларація про майновий стан і доходи» та натиснути закладку «Створити». Після виконання зазначених дій відкривається бланк декларації, який заповнюємо на основі особистих даних, зберігаємо та відправляємо до ДПС. Підтвердженням прийняття декларації буде надходження квитанції №2, в якій зазначається результат обробки звітності.

В ході спілкування платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання щодо заявленої теми.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»