Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Проведено чергову «гарячу лінію»

опубліковано 06 червня 2024 о 10:34

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області відбулася «гаряча лінія» з питань використання РРО/ПРРО суб'єктами господарювання. На  питання додзвонювачів відповідала заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Наталія Дицяк.

Зокрема, платники звертались з питаннями щодо роботи ПРРО в режимі офлайн. Посадовець роз’яснила, що Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Мінфіну від 23.06.2020 №317 передбачено, що ПРРО під час роботи в режимі офлайн має забезпечувати постійний контроль, зокрема, щодо:

- відновлення зв’язку ПРРО з фіскальним сервером та перевіряти наявність такого зв’язку перед формуванням кожного розрахункового документа в режимі офлайн;

- дотримання граничних строків застосування режиму офлайн, інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн, та припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин підряд або 168 годин протягом календарного місяця).

ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.

Роботу в режимі офлайн субєкт господарювання може контролювати шляхом сумування періодів часу, протягом якого ПРРО перебував у режимі офлайн: від дати та часу, що зазначаються у повідомленні за ф. № 4-ПРРО з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні за ф. № 4-ПРРО «завершення режиму офлайн». В програмному рішенні «ПРРО Каса» налаштовано відображення часу проведеного в режимі офлайн.

Також податківець надала роз’яснення на питання щодо дій суб’єкта господарювання у разі несправності програмного реєстратора розрахункових операцій. Так, у разі несправності ПРРО суб’єкту господарювання необхідно встановити вид несправності та: 

  • якщо несправність пов’язана  з порушенням роботи програмного забезпечення (далі – ПЗ), то слід оновити версію ПЗ ПРРО та повторити процедуру закриття зміни; 
  • якщо виявлена несправність (пошкодження) самого пристрою - слід подати Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО (за ідентифікатором  форми J/F1316701) з позначкою про несправність та після відновлення роботи пристрою подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (за ідентифікатором форми J/F1316605) з позначкою про відновлення роботи; 
  • якщо пристрій викрадено/втрачено, - слід подати Повідомлення за ф. № 2-ПРРО з позначкою про крадіжку. У такому випадку реєстрація викраденого/втраченого ПРРО скасовується. Для відновлення проведення розрахункових операцій необхідно зареєструвати новий ПРРО, якому у встановленому порядку буде присвоєно фіскальний номер. 

Наталія Дицяк також пояснила як зареєструвати класичний апаратний РРО та поінформувала додзвонювачів «гарячої лінії» про відповідальність платників за порушення вимог законодавства у сфері розрахункових операцій

Кожен платник, який зателефонував на «гарячу лінію», отримав вичерпні роз’яснення.