Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про зміни та новації в податковому законодавстві

опубліковано 17 лютого 2022 о 15:27

Нещодавно у Зарічненській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській  області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Про зміни та новації в податковому законодавстві. Актуальні питання».

 На запитання платників податків відповідав начальник Зарічненської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Сергій Драка.

Надаємо відповіді на запитання, з якими зверталися  платники.

Чиможе бути зменшена ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Так, ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) може бути зменшена з 5 відс. (9 відс.) до 2,5 відс. у випадку застосування спеціальної пільги шляхом придбання державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, за умови, що активи одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до Податкового кодексу України, «переводяться» у грошові кошти із наступним придбанням зазначених державних облігацій у періоді з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. Із сплатою податкового зобов’язання, визначеного з номінальної вартості таких облігацій, трьома рівними частинами щорічно.

 

Що можна задекларувати?

Об’єктами декларування можуть бути такі активи як: кошти у національній та іноземній валютах, банківські метали (золото, платина тощо); нерухомість (квартири, житлові будинки, нежитлові приміщення, земельні ділянки); автомобілі; предмети мистецтва, антикваріат, ювелірні вироби; корпоративні та майнові права на об’єкти інтелектуальної власності; цінні папери; інші активи (дороговартісні годинники, зброя, хутро, тварини рідкісних порід тощо),  які були придбані за рахунок доходів  з яких не було сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори в періоди до 1 січня 2021 року.

Чи є можливість використовувати програмні РРО за відсутності Інтернету?

У випадку відсутності Інтернету передбачено, що РРО працюватимуть в офлайн режимі протягом 36 годин. Фіскальні номери розрахункових документів будуть присвоюватися згідно діапазону попередньо сформованих та зарезервованих номерів фіскальним сервером. Протягом години після відновлення зв'язку копії створених в режимі офлайн розрахункових документів передаються на сервер податкової.

Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.

 

Що необхідно зробити, щоб перейти на єдиний рахунок?

Для того, щоб перейти на єдиний рахунок, суб'єкту господарювання необхідно здійснити наступні три кроки.

Перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку».

Другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Платники, які не подали Повідомлення за встановленою формою продовжують сплачувати платежі безпосередньо на бюджетні або не бюджетні рахунки.

З процедурою переходу на єдиний рахунок можливо ознайомитись за посиланням:

https://tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi/7081.html

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»