Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Гаряча лінія» на тему: "Врегулювання податкового боргу»

опубліковано 18 лютого 2022 о 14:02

З 1 січня 2022 року набрали чинності зміни та доповнення до норм Податкового кодексу України внесені Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», зокрема і щодо погашення податкового боргу.

Нещодавно відбулася «гаряча лінія» щодо новацій з погашення податкового боргу. На запитання платників відповідала начальник Дубенського відділу по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Рівненській області  Леся Провальчук

  Надаємо відповіді на актуальні питання

Яким чином боржник зможе дізнатись про заборону виїзду за кордон?

З метою інформування керівника платника податків-боржника про застосування щодо нього тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України передбачається ведення Реєстру керівників платників податків-боржників, який буде публічним .

 Цей Реєстр буде оприлюднюватись на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України. Реєстр керівників платників податків – боржників, стосовно яких застосовано тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України, наповнюється відомостями, зокрема про прізвище, ім’я, по-батькові (за наявності) такого керівника, назву та реєстраційний код платника податків, реквізити судового рішення, суму податкового боргу, початок та закінчення (із зазначенням підстави) тимчасового обмеження.

Також, податківці будуть публікувати інформацію про податкових боржників на офіційному вебпорталі ДПС щомісяця.

Обмеження виїзду за межі України стосуються усіх боржників, чи визначено особливі умови?

У відповідності до внесених змін тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України може застосовувати до керівника платника податків – юридичної особи або постійного представництва нерезидента (далі – платника податків-боржника) за наявності у такого платника податків податкового боргу для якого виконуються дві умови одночасно:

сума податкового боргу перевищує 1 мільйон гривень, та цей податковий борг не був погашений протягом 240 календарних днів з дати вручення платнику податків податкової вимоги .

 За яких умов податківці мають право приймати рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу без рішення суду?

Кодекс надає право контролюючому органу здійснювати за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Законом № 1914 уточнено передбачену абзацом другим пункту 95.5 статті 95 Кодексу процедуру, згідно з якою стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу у випадку, коли податковий борг виник в результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (такі грошові зобов’язання вважаються узгодженими на підставі пункту 54.1 статті 54 розділу ІІ Кодексу та не підлягають оскарженню згідно з пунктом 56.11 статті 56 розділу ІІ Кодексу).

 Новацією є те, що така процедура здійснюється незалежно від розміру податкового боргу. При цьому, передбачено, що за наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, що є меншою за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу приймається в межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави .

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX