Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На «гарячій лінії» в Дубенській ДПІ розповіли про новації в оподаткуванні

опубліковано 04 липня 2022 о 13:37

Нещодавно в Дубенській ДПІ ГУ ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему «Новації оподаткування акцизним податком». На запитання платників відповідала начальник Дубенської ДПІ Світлана Цимбалюк.

 Пропонуємо до уваги найактуальніші із запитань та відповіді до них.

Чи є зміни в сплаті акцизного податку 5% для платників роздрібного продажу в період воєнного стану в Україні?

З 30 квітня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року №2218-IX «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України  на 2022 рік». Згідно з п.3 розділу ІІ Прикінцевих положень зазначеного закону змінено дату введення в дію змін до Бюджетного кодексу України щодо впровадження в дію порядку зарахування до місцевих бюджетів 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який сплачується їх імпортерами й виробниками. Дату перенесено на 1 травня 2022 року замість 1 січня 2023 року.  

Із внесенням змін до Бюджетного кодексу України з 01.05.2022 року набувають чинності норми Закону України від 30 листопада 2021 року №1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» щодо перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплачувати 5% акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання  роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який на сьогодні сплачується суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі.

Які податкові наслідки мають операції з втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації?

Втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації, підлягають відображенню на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». На обсяги такого пального платниками акцизного податку з реалізації пального складаються акцизні накладні на обсяги втраченого пального, які підлягають подальшій реєстрації після завершення дії воєнного стану.

На які підакцизні товари встановлено нульову ставку акцизного податку на період воєнного стану на території України?

Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, встановлено нульову ставку акцизного податку на такі підакцизні товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД: бензини моторні: бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: із вмістом не менш як 5 мас % біоетанолу або не менш як 5 мас % етил-третбутилового ефіру або їх суміші; інші бензини; інші нафтопродукти; важкі дистиляти (газойль); скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази; бутан, ізобутан.

Чи застосовуються штрафні санкції за порушення термінів реєстрації акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних та за неподання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального під час дії воєнного стану?

Штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних та за неподання/несвоєчасне подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, вчинені під час дії воєнного стану, не застосовуються у разі відсутності у платника податків можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок із обов’язковим виконанням такого обов’язку протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.


Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»