Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На зустрічі в Дубенській ДПІ розповіли про умови укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску

опубліковано 28 вересня 2022 о 13:20

До фахівців Дубенської ДПІ звертаються громадяни з метою отримання консультацій щодо переліку документів, необхідних для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбаченого п.п.1 п. 3 розділу V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями (далі – Інструкція № 449).

Тож нещодавно начальник Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок податкової звітності ГУ ДПС у Рівненській області Алла Панчук провела тематичну зустріч з громадянами та детально розповіла про умови укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску.

Так, зокрема, посадовець роз’яснила, що всі платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають до контролюючих органів за місцем проживання:

- заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449;

- копію трудової книжки (за наявності);

- виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);

- копію документа, що посвідчує особу.

Алла Панчук наголосила, що особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може заключити договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди (у тому числі за період з 01 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року), в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на будь-який період, але не менше одного місяця. Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду буде вдвічі більшою (мінімальний страховий внесок  помножений на коефіцієнт 2, який розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати, діючої на день укладання договору - 2860 грн).

Одноразова сплата єдиного внеску здійснюється однією сумою  за весь період протягом 10 календарних днів з моменту підписання Договору.

В ході заходу податківець також надала практичну допомогу  по заповненню  заяви про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та нагадала про продовження терміну проведення податкової амністії до 1 березня 2023 року.

 

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»