Черговий тренінг щодо застосування програмних РРО було проведено в ДПІ у місті Рівному ГУ ДПС у Рівненській області. В ході навчання головний державний інспектор Центру обслуговування платників Олена Теологова розповіла суб’єктам господарювання як завантажувати безкоштовне програмне забезпечення, необхідне для роботи ПРРО, та як працювати в режимі офлайн.
Вона зазначила, що використання програмних РРО має ряд переваг над традиційним касовим апаратом, зокрема:
- безкоштовне програмне рішення від ДПС можна встановити на будь-який гаджет і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;
- передбачає виключно онлайн реєстрацію;
- передбачає онлайн передачу (отримання) даних до (від) фіскального серверу контролюючого органу;
- за запитом користувача передбачає автоматичне створення Z-звіту (періодичного звіту) засобами фіскального серверу або засобами програмного РРО;
- передача даних до ДПС забезпечується без залучення інформаційних еквайєрів;
- дозволяє працювати в режимі offline та надісилати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення режиму offline.
В ході тренінгу було надано практичну допомогу щодо завантаження програмного забезпечення, необхідного для роботи з ПРРО.
Крім того, Олена Теологова нагадала, що до 1 березня 2023 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування, під час якої громадяни можуть сплатити податок з доходів, які у свій час не були оподатковані, за нижчими ставками.