Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» про особливості податкової амністії та використання електронних сервісів ДПС

опубліковано 14 грудня 2022 о 10:05

Нещодавно у Здолбунівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській  області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості податкової амністії. Електронні сервіси ДПС». На запитання платників податків відповідала в.о. начальника ДПІ Оксана Редчиць.

В ході «гарячої лінії» платники податків запитували про активи, щодо яких не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. Посадовиця поінформувала, що не можуть бути об'єктами декларування готівкові кошти, а так само активи, набуті декларантом внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також активи декларанта, які знаходяться на рахунках фінансових установ та/або розташовані на території країни, визнаною державою - агресором чи мають джерело походження з такої країни.

При цьому додала, що законом чітко визначений перелік та обсяг активів, джерела набуття яких у разі невикористання фізичною особою права на подання добровільної декларації, вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, зокрема, в частині визначення вартості нерухомого майна.

Серед них:  квартири загальною площею, яка не перевищує 120 кв.м., або майнові права на таку квартиру; житлові будинки загальною площею, яка не перевищує 240 кв.м., або недобудовані будинки такої ж площі (за умови наявності права власності на земельну ділянку);  нежитлові будівлі некомерційного призначення або недобудовані житлові будівлі некомерційного призначення площею до 60 кв.м.;  земельні ділянки, розмір яких не перевищує норми безоплатної передачі, визначених Земельним кодексом України; один транспортний засіб особистого некомерційного використання, за винятком транспортного засобу, призначеного для перевезення 10 і більше осіб, легкового автомобіля з об'ємом двигуна не менше 3 тис. куб. см або середньоринковою вартістю понад 375 розмірів мінімальної зарплати, мотоцикла з об'ємом двигуна більше 800 куб. см, літака, гелікоптера, яхти і катера, право власності на який було зареєстровано на момент декларування;  інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн.

Також дозвонювачів цікавило питання яким чином платник податків стає суб’єктом електронного документообігу. Посадовиця відповіла, що платник стає суб’єктом електронного документообігу без укладення відповідного договору, після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

Під час спілкування платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»