Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Декларування доходів громадян у Демидівській ДПІ  

опубліковано 20 лютого 2023 о 10:36

Фахівці Демидівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області при спілкуванні з громадянами  обговорюють питання декларування доходів за минулий рік та норми податкової амністії активів.

Оскільки до річної податкової декларації про доходи внесено зміни, то податківці консультують потенційних декларантів щодо вимог до її заповнення.

Актуальним для декларантів є питання оподаткування доходу, отриманого у спадщину.

Головний державний інспектор Юрій Дячук, спілкуючись із платниками, звернув увагу, що відповідно до п. 174.6 ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)  об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 ст. 174 ПКУ, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розд. ІV ПКУ для оподаткування спадщини.

Згідно з п.п. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 ПКУ вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою – 5 відсотків і військовим збором за ставкою – 1,5 відсотки.

За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.

В ході спілкування податківець ознайомив платників зі зразками заповнення декларації про майновий стан і доходи та нагадав про терміни сплати громадянами податків. Також проінформував платників, що до 1 березня 2023 року громадяни мають право задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, таким чином їх легалізувати, а також розповів, як правильно заповнювати реквізити «Призначення платежу» та «Отримувач» у платіжних документах для сплати податків .

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX