Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія» з питань використання суб’єктами господарювання  РРО/ПРРО

опубліковано 24 травня 2023 о 10:54

Нещодавно за участі начальника Острозької ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Вячеслава Штейбарта  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань використання суб’єктами господарювання РРО/ПРРО.

Під час «гарячої лінії» платники запитували як покупець може перевірити розрахунковий документ (чек), виданий програмним РРО, що працює в режимі офлайн. Посадовець відповів, що у розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн. Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера. При цьому додав, що інформація про фіскальні номери, що увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання, для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.

Разом з тим посадовець поінформував про особливості застосування програмного РРО у випадку відсутності зв’язку програмного РРО з фіскальним сервером ДПС, чи накладається електронна позначка часу на розрахункові документи, створені програмним РРО в режимі офлайн та ряд інших.

Учасники прямого спілкування також цікавились нормами щодо обмеження розрахунків готівкою. Вячеслав  Штейбарт роз’яснив платникам, що згідно постанови Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 встановлено, що суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:

1) між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно;

2) з фізичними особами – у розмірі до 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень включно.

Фахівець наголосив, що платежі понад установлені граничні суми проводяться через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. При цьому, кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується. Оскільки пункти 6 та 7 розділу ІІ Положення №148 визначають обмеження лише для готівкових розрахунків, то суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки у безготівковій формі за допомогою електронних платіжних засобів (POS-термінал, інтернет-еквайринг) протягом одного дня за одними або кількома платіжними документами з фізичними особами та фізичними – особами підприємцями без обмежень суми протягом одного дня.

Платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання відповідно заявленої теми.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX