Днями, начальник Вараського відділу по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Рівненській області Мирослав Ситай провів зустріч з платниками податків з питань недопущення та погашення податкового боргу.
В ході заходу посадовець, насамперед, зазначив, що недоотримання податкових платежів бюджетами усіх рівнів внаслідок накопичення платниками боргу впливає як на імідж їх самих, так і на стабільність фінансової системи держави та подальше фінансування програм соціально – економічного розвитку. Наявність боргових зобов’язань, своєю чергою, тягне за собою нарахування пені та штрафних санкцій.
Податківець відмітив, що згідно з вимогами податкового законодавства, податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (на сьогодні – це 3060 гривень). Саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов’язок погасити податковий борг і можливі наслідки його непогашення в установлений строк. Тобто, платники із сумами боргу до 3060 гривень, які не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків.
Також посадовець наголосив, аби не відчувати дієвість на собі заходів стягнення, вжиття яких передбачене законодавчими актами, платники можуть самостійно стежити за наявністю чи відсутністю боргу, скориставшись сервісом Електронний кабінет - cabinet.tax.gov.ua та своєчасно сплачувати визначені суми податкових зобов’язань.
На завершення заходу бажаючі ознайомились як за допомогою Електронного кабінету платник може переглянути свій стан розрахунків з бюджетом.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»