Нещодавно у Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» щодо права громадян на отримання податкової знижки. На запитання громадян відповідав заступник начальника Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок ГУ ДПС у Рівненській області Олександр Шевчук.
Під час сеансу телефонного зв’язку посадовець проінформував додзвонювачів, що громадяни можуть повернути собі частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати минулого податкового року. Також ознайомив з переліком витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Зокрема, це витрати на: навчання; отримання доступного житла за державними програмами; оплату допоміжних репродуктивних технологій; відсотки за іпотечним кредитом; внески на благодійність; страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя; пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення та ряд інших.
Олександр Шевчук наголосив, що є декілька умов для отримання податкової знижки: податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має присвоєний реєстраційний номер облікової картки платника податків, так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті; загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу України. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.
Крім того, зазначив, що для оформлення податкової знижки необхідні такі основні документи: копія паспорта; довідка про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податку; довідка про заробітну плату, отриману протягом звітного року; копії документів, що підтверджують сплату (квитанції, платіжні доручення тощо); документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї.
Фахівець також поінформував, що податкова декларація про майновий стан і доходи за 2022 рік подається за вибором платника податків за місцем своєї податкової адреси особисто, або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку, та порекомендував скористатись саме електронним форматом звітування, адже це зручно і просто.
На всі поставлені питання в ході «гарячої лінії» були надані роз’яснення в межах чинного законодавства.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»