Днями начальник Дубровицької ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Олег Клюйко провів з платниками податків практикум, під час якого розповів про порядок реєстації та використання книги обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) та розрахункових квитанцій (далі - РК).
Під час навчання посадовець відмітив, що КОРО повинна бути прошнурована, послідовно пронумерована та мати належним чином установлені засоби контролю, щоб унеможливити розшнурування книги або вилучення її аркушів без порушення цілісності засобу контролю. Титульна сторінка КОРО має містити дані про суб'єкта господарювання, кількість аркушів, номер установленого засобу контролю та дані про РРО у разі реєстрації КОРО на РРО. При цьому датою реєстрації першої КОРО на РРО є дата реєстрації РРО. Підставою для реєстрації другої та наступних книг ОРО на РРО в контролюючому органі є надходження до цього органу реєстраційної заяви.
Посадовець також зазначив, що реєстрація РК здійснюється в контролюючому органі за місцем реєстрації КОРО. РК має бути зброшурована, складатися з блоків послідовно пронумерованих розрахункових квитанцій або спрощених розрахункових квитанцій та реєстраційної сторінки, при цьому серії та номери квитанцій одного виду, зареєстрованих окремим суб'єктом господарювання, не повинні повторюватися у межах розрядності серій та номерів.
Олег Клюйко детально розповів платникам про порядок ведення, використання КОРО та РК, а також надав на прикладах продемонстрував як їх заповнювати.
Принагідно посадовець нагадав платникам про новий порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції та закликав до максимального використання електронних сервісів ДПС.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»