Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Гаряча лінія»  щодо роз’яснення податкового законодавства у сфері застосування РРО

опубліковано 06 липня 2023 о 15:51

Нещодавно за участі начальника Радивилівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Людмили Федун відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо роз’яснення податкового законодавства у сфері застосування РРО.

Під час «гарячої лінії» дозвонювачі цікавились чи необхідно фізичній особі -підприємцю на загальній системі оподаткування застосовувати касовий аппарат. Податківець зауважила, що фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні розрахункових операцій в готівковій або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів) при продажу товарів (наданні послуг), а також операцій з приймання готівки для подальшого її переказу повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій або програмні РРО за виключенням суб’єктів господарювання, яким дозволено проводити розрахункові операції з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства. 

Чимало запитань прозвучало щодо подання заяви про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки за формою № 1-КОРО, перереєстрації КОРО на РРО.Також платники цікавились чи потрібно подавати заяву за формою 1-КОРО у разі внесення змін до версії внутрішнього програмного забезпечення. Людмила Федун детально роз’яснила, що відповідно до пункту 2 глави 3 розділу II Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, у разі зміни даних суб’єкта господарювання, зокрема, щодо версії внутрішнього програмного забезпечення реєстратора розрахункових операцій, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання протягом п’яти робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни або інші підстави для заміни реєстраційного посвідчення, подає до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО  з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та реєстраційне посвідчення. 

Пунктами 1–4 глави 2 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого Наказом № 547, встановлено порядок перереєстрації книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО). 

Зокрема згідно з пунктом 1 глави 2 розділу II Порядку, у разі зміни даних суб’єкта господарювання, зокрема, щодо версії внутрішнього програмного забезпечення РРО, суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання здійснює перереєстрацію КОРО. 

Разом з тим, на сьогодні реалізовано можливість автоматичної перереєстрації всіх КОРО на РРО у випадку перереєстрації РРО відповідно до підпунктів 1–4 глави 3 розділу II Порядку. 

Під час спілкування фахівець розповіла  про основні моменти застосування РРО/ПРРО в умовах сьогодення та наголосила на необхідності забезпечення споживачам можливості здійснювати розрахунки у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів.

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.

.Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX