Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Власники елітних автівок Дубенщини сплатили понад 336 тис грн транспортного податку

опубліковано 18 вересня 2023 о 12:00

Протягом восьми місяців цього року до місцевих бюджетів Дубенського району надійшло 336,3 тис гривень транспортного податку. Ця сума перевищила минулорічні надходження цього майнового платежу за аналогічний період на 105 тис гривень.

З усієї суми надходжень 210,4 тис гривень податку сплатили юридичні особи. Громадяни – власники елітних автомобілів перерахували 125,9 тис гривень транспортного платежу. 

Нагадуємо, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що є об’єктами оподаткування. Звертаємо увагу, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не менше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. 

Враховуючи, що з 1 січня 2023 року розмір мінімальної заробітної плати становить 6700 грн – об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 2 512 500 грн. При цьому перелік транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, розміщується на сайті Міністерства економіки України. Слід пам’ятати, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен такий легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. 

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX