Під час чергового сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» на запитання платників щодо порядку реєстрації та використання РРО/ПРРО відповідала старший державний інспектор Млинівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Світлана Балас.
Під час спілкування з суб’єктами господарювання податківець наголосила, що застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців 1 групи. Також законодавством дозволено не застосовувати РРО спрощенцям інших груп, при здійсненні роздрібної торгівлі на території села та селища товарами (крім торгівлі підакцизними товарами), за умови використання книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок та дотримання торгівцями інших норм,передбачених законодавством.
Найбільше платники цікавилися розмірами штрафів за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», датою початку їх застосування, та порядком реєстрації програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) Так, посадовець проінформувала дозвонювачів, що у зв’язку з прийняттям Закону України від 30 червня 2023 року № 3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» з 01.10.2023 застосування штрафних (фінансових) санкцій відновлено стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно.
Світлана Балас звернула увагу, що суб’єкти господарювання можуть самостійно, за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, в залежності від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей. Програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, що відповідають вимогам Закону України №265.
ПРРО можна встановити на будь-який гаджет, який підтримує операційну систему Windows чи Android і має підключення до мережі Internet та зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні. Вона також наголосила, що для програмних РРО передбачено виключно онлайн реєстрацію в контролюючому органі. У процесі використання ПРРО відбувається онлайн передача (отримання) даних до/від фіскального серверу контролюючого органу.
Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано вичерпне роз’яснення.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»