Днями у Здолбунівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарюання». На запитання платників відповідала очільниця ДПІ Оксана Редчиць.
В ході «гарячої лінії» платники запитували, чи необхідно ФОП – платникам ЄП другої – четвертої груп застосовувати РРО та/або ПРРО у разі реалізації на території села, селища пива, сидру, столових вин та пері без додавання спирту. Посадовець відповіла, що такі суб’єкти господарювання втрачають пільгу щодо можливості проводити розрахункові операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, оскільки здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами, а отже мають застосовувати та/або програмні РРО на загальних підставах.
Платники також запитували чи застосовується відповідальність до ФОП, у тому числі платників єдиного податку, якщо у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» фіскального чека поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові ФО відсутня абревіатура «ФОП». Посадовець поінформувала, якщо фіскальний чек містить всі обов’язкові реквізити, однак, у рядку 1 «найменування суб’єкта господарювання» поряд з прізвищем, ім’ям та по батькові фізичної особи відсутня абревіатура «ФОП», то такий фіскальний чек приймається як розрахунковий та до фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, відповідальність не застосовується.
В ході «гарячої лінії» податківець відповіла на чимало запитань щодо змін у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій з 1 серпня поточного року та штрафних санкцій за порушення використання РРО/ПРРО.
Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»