Нещодавно начальником Млинівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Зоєю Олієвською було проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей застосування програмного РРО та обліку готівкових операцій.
В ході телефонної розмови посадовець наголосила суб’єктам господарювання, що застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців 1 групи. Також, законодавством дозволено не застосовувати РРО спрощенцям інших груп при здійсненні роздрібної торгівлі на території села та селища товарами (крім підакцизних товарів) за умови використання книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок та дотримання торгівцями інших норм, передбачених законодавством.
Посадовець розказала додзвонювачам, що програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, що відповідають вимогам Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Зоя Олієвська пояснила, що ПРРО можна встановити на будь-який гаджет, який підтримує операційну систему Windows чи Android і має підключення до мережі Internet, при цьому зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні. Також наголосила, що для програмних РРО передбачено виключно онлайн реєстрацію в контролюючому органі.
Серед іншого платники цікавилися на які види готівкових розрахунків не поширюється обмеження щодо граничних сум готівкових розрахунків. Податківець роз’яснила, що обмеження щодо граничних сум готівкових розрахунків не поширюються на розрахунки суб’єктів господарювання з бюджетами та державними цільовими фондами; добровільні пожертвування та благодійну допомогу; використання готівки, виданої на відрядження; виплати пов’язані з оплатою праці; використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій, створеного на виконання частини третьої ст. 24 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України» та частини четвертої ст. 17 розд. II Закону України «Про Державне бюро розслідувань».
Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано вичерпне роз’яснення.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»