Днями головний державний інспектор Костопільської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області Галина Крока провела з відвідувачами Центру обслуговування платників практикум щодо визначення мінімального податкового зобов’язання (далі - МПЗ) для фізичних осіб.
Посадовець зазначила, що 2022 рік є першим роком, за який у 2023 році визначається мінімальне податкове зобов’язання для платників податків, зокрема, фізичних осіб, у яких у власності чи користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) є земельні ділянки, віднесені до сільськогосподарських угідь.
Вона також відмітила, що платниками податку до бюджету буде сплачуватись тільки позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.
Фахівець звернула увагу, що тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки для розрахунку МПЗ застосовується коефіцієнт із значенням 0,04, а починаючи з 2024 та за наступні роки – значення коефіцієнта становитиме 0,05 від нормативної грошової оцінки землі.
Насамкінець Галина Крока розповіла про переваги використання громадянами електронних сервісів ДПС та призвала до максимального їх використання.