Днями начальник Рокитнівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській Ніна Ковалевич провела для підприємців-«спрощенців» тренінг щодо порядку та переваг використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО).
Насамперед посадовець нагадала, що з 01 січня 2022 року використання РРО стало обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп. РРО чи програмне РРО (далі – ПРРО) не застосовуються лише платниками єдиного податку І групи та платниками, які не здійснюють розрахункових операцій.
Посадовець також наголосила, що з 01 жовтня 2023 року відновлено відповідальність платників за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Тож, у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, будуть застосовуватися фінансові санкції.
Разом з тим посадовець розповіла, що для проведення розрахунків платник податків самостійно обирає яким пристроєм йому користуватися - РРО чи ПРРО. При цьому поінформувала про переваги безкоштовного ПРРО від ДПС, який, як і всі інші РРО, підлягає реєстрації в контролюючому органі.
Також, в ході тренінгу, посадовець розповіла про електронні сервіси ДПС та звернула увагу на мобільний застосунок «Моя податкова», який запроваджено ДПС для зручності платників податків.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»