Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» з актуальних питань погашення податкового боргу

опубліковано 01 серпня 2024 о 14:10

Нещодавно у Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з актуальних питань погашення податкового боргу. На запитання платників відповідала начальник Дубенського відділу по роботі з податковим боргом Леся Провальчук.

Під час  «гарячої лінії» платники податків запитували, від якої суми податкового боргу надсилається податкова вимога. Посадовець роз’яснила, що згідно з нормами статті 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога надсилається тільки на суму боргу, що перевищує 180 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 гривень).  Тож у випадку, коли податковий борг менше зазначеної суми, то податкова вимога платнику не надсилається.

Фахівець звернула увагу, що платники, які мають борг менший, ніж 3060 гривень, та не отримали податкової вимоги, можуть навіть і не знати про його наявність та накопичувати борг за рахунок штрафних санкцій, які застосовуються за несвоєчасну сплату податків. Якщо платник не погасить податкові  зобов’язання, навіть незначні суми боргу  з часом можуть значно збільшитись у розмірі. А тому рекомендувала платникам податків самостійно слідкувати за своєчасністю сплати відповідних платежів до бюджетів та не накопичувати податкові борги.

Разом з тим поінформувала, що перевірити інформацію про наявність чи відсутність боргу можна скориставшись Електронним кабінетом та мобільним застосунком «Моя податкова».

Також платники запитували в яких випадках майно платника податків звільняється з податкової застави. Леся Провальчук проінформувала, що відповідно податкового законодавства майно платника податків звільняється з податкової застави з дня  отримання контролюючим органом підтвердження повного погашення суми податкового боргу; визнання податкового боргу безнадійним; набрання законної сили відповідним рішенням суду про припинення податкової застави у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства; отримання платником податків внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження або в інших випадках, передбачених ст. 55 ПКУ, рішення відповідного органу про визнання протиправними та/або скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми грошового зобов’язання; отримання платником податків згоди контролюючого органу на відчуження майна, що перебуває у податковій заставі. Водночас, підставою для звільнення майна платника податків з-під податкової застави та її виключення з відповідних державних реєстрів є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених п. 93.1 ст. 93 ПКУ (п. 93.2 ст. 93 ПКУ).

Платники податків отримали фахові відповіді на всі запитання відповідно заявленої теми.

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX