Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про сплату майнових податків та мінімальне податкове зобов'язання

опубліковано 02 вересня 2024 о 17:07

Фахівці Демидівської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області на постійній основі роз’яснюють актуальні питання оподаткування платникам податків та громадянам під час відвідування Центру обслуговування платників.

Під час чергової зустрічі начальник ДПІ Валентина Рачинська роз’яснила платникам, що мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) є мінімальною сумою податку, яку платник зобов’язаний сплатити незалежно від його фактичного доходу, а сплачують його власники чи користувачі земельних ділянок (паїв).  

Якщо земельна ділянка передана в оренду, суборенду, емфітевзис або інше користування – МПЗ сплачують орендарі або користувачі такої земельної ділянки. Однак, є вимога, що право на користування земельною ділянкою має бути належним чином зареєстроване, тобто між власником і орендарем має бути укладений договір і такий договір має бути зареєстрований в Реєстрі речових прав.  Якщо ж такого договору не буде, або він не буде зареєстрований у Реєстрі – МПЗ сплачуватиме орендодавець, тобто власник земельної ділянки. Зазначена вимога є особливо важливою для громадян, які здають свої паї в оренду.

Фахівець поінформувала присутніх, що громадянам МПЗ нараховує податкова служба та надсилає податкове повідомлення-рішення. Ті, хто отримає податкове повідомлення-рішення, має сплатити визначену суму МПЗ протягом 60 днів із дня вручення. В разі виявлення розбіжностей, щодо визначеного МПЗ, платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:  земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;  суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції; суми сплачених податків, зборів, платежів.

Посадовець також наголосила, що фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету або за допомогою застосунку «Моя податкова».

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX