Нещодавно у Рокитнівській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Нарахування та сплата мінімального податкового зобов'язання». На запитання платників податків відповідала начальник податкової інспекції Ніна Ковалевич.
Під час «гарячої лінії» підприємці запитували чи буде втрачено статус 4 групи платника єдиного податку якщо допущено помилка в розрахунку по мінімальному податковому зобов'язані (далі – МПЗ). Посадовець роз’яснила, що при допущенні помилки у розрахунку МПЗ, платник єдиного податку четвертої групи має право подати уточнюючу декларацію та відобразити достовірні показники розрахунку МПЗ та, відповідно, загальні податкові зобов'язання з єдиного податку. У разі самостійного виправлення платником податків, з дотриманням порядку, вимог та обмежень, визначених Кодексу, помилок, що призвели до заниження податкового зобов'язання у звітних (податкових) періодах, що припадають на період дії воєнного стану, такі платники звільняються від нарахування та сплати штрафних санкцій та пені.
Додзвонювачі також запитували куди сплачується МПЗ, якщо землі розташовані в різних ОТГ, а основне місце обліку інше. Посадовець роз’яснила, що МПЗ бере участь у визначенні зобов'язань з єдиного податку, сплата якого залежить від системи оподаткування та групи єдиного податку, на якій перебуває платник. При цьому платник єдиного податку четвертої групи враховує МПЗ при визначенні єдиного податку, який сплачує на відповідні рахунки місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок с/г призначення.
Посадовець також надала відповіді на питання: чи враховуються податки філій в розрахунок МПЗ; чи сплачує юридична особа МПЗ за орендовані землі у фізичної особи, що знаходяться у межах населених пунктів.
Кожен додзвонювач «гарячої лінії» отримав фахові відповіді на всі запитання відповідно заявленої тематики.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua