Нещодавно за участі начальника Острозької ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області В’ячеслава Штейбарта відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо роз’яснення податкового законодавства у сфері застосування та реєстрації РРО/ПРРО.
Під час спілкування з додзвонювачами посадовець наголосив на обов’язковості використання РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу суб’єкта господарювання.
Податківець поінформував суб’єктів господарювання, що вони можуть самостійно та за власним бажанням обрати класичний або програмний РРО, в залежності від своїх функціональних потреб та фінансових можливостей, а також звернув увагу на послідовність дій при реєстрації касових апаратів, акцентувавши, що перш ніж подавати заяву про реєстрацію РРО чи ПРРО, необхідно подати повідомлення за формою 20-ОПП щодо господарської одиниці, де буде використовуватися даний касовий апарат.
Під час спілкування начальник ДПІ наголосив на необхідності забезпечення споживачам можливості здійснювати розрахунки у безготівковій формі із застосуванням електронних платіжних засобів. Також повідомив, які підприємці-спрощенці можуть здійснювати діяльність без застосування РРО чи ПРРО, але за умови використання розрахункових квитанцій та КОРО.
Учасники прямого спілкування також цікавились чи дозволяється використовувати ПРРО під час реалізації пального. В’ячеслав Штейбарт роз’яснив, що відповідно до Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Поряд з цим, згідно з абзацом другим пункту 1 статті 3 Закону № 265 використання програмних реєстраторів розрахункових операцій при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.
Платники отримали фахові відповіді на всі запитання відповідно заявленої тематики.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX