Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про самостійне погашення податкового боргу говорили під час чергового брифінгу у КП ТРК «Полісся»

опубліковано 04 жовтня 2024 о 14:38

Днями в КП ТРК «Полісся» відбувся черговий брифінг за участі головного державного інспектора відділу інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Рівненській області  Оксани Федорович та редактора  КП ТРК «Полісся» Віри Шашук, під час якого посадовці говорили про особливості самостійного погашення податкового боргу платниками податків.

В ході спілкування податківець відмітила, що платник податків зобов’язаний самостійно погасити суму податкового боргу за власний кошт, однак є інші шляхи погашення податкового боргу з тих, що пропонує податкове законодавство, наприклад: за рахунок надміру сплачених сум такого платежу; за рахунок помилково або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі заяви платника). Тобто якщо платник має переплату з інших платежів, він може повернути ці кошти шляхом зарахування їх в погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу в порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Фахівець податкової служби зазначила, що у разі, коли в платника податків виникає податковий борг, розмір якого перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн), контролюючий орган, у відповідності до вимог ПКУ, надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Оксана Федорович звернула увагу, що впродовж 30 календарних днів з дня надсилання податкової вимоги процедури примусового стягнення ще не набудуть значних масштабів, а тому боржнику варто поквапитись із вирішенням питання самостійного погашення податкового боргу. Як тільки податковий борг буде погашений (самостійно або внаслідок дій контролюючого органу), податкова вимога вважатиметься відкликаною, а процедура стягнення припиниться. 

Податківець також попередила про несприятливі наслідки в разі ігнорування погашення податкового боргу. При цьому відмітила, що сума боргу може бути стягнена з боржника примусово в судовому порядку.

Фахівець податкової служби зауважила, що у разі перерахування коштів в рахунок погашення боргу, при заповненні платіжної інструкції, у призначенні платежу друкується код виду сплати «140», який символізує «погашення заборгованості». 

Принагідно  Оксана Федорович відмітила, що податківці закликають платників до своєчасної сплати податкових зобов’язань, а також при наявності негайної сплати податкового боргу. Адже в умовах воєнного стану кожен має підтримувати економічний фронт. Разом з тим фахівець подякувала усім платникам, які сумлінно та своєчасно сплачують податки. 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua