Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Особливості застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання

опубліковано 04 лютого 2025 о 11:30

Днями у Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості застосування РРО/ПРРО суб’єктами господарювання». На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Світлана Цимбалюк.

Під час «гарячої лінії»  платники запитували чи може суб’єкт господарювання переміщувати ПРРО поза межі господарської одиниці, на яку його зареєстровано, та, наприклад, відпускати товари того ж асортименту, що і в магазині. Посадовець відповіла, що при реєстрації ПРРО заявником вказується тип ПРРО (стаціонарний, пересувний, ПТКС). Якщо суб’єкт господарювання має намір використовувати ПРРО в стаціонарному магазині та для пересувної торгівлі, то необхідно реєструвати два окремих ПРРО для різних цілей застосування.

Додзвонювачі також цікавилися чи має право суб’єкт господарювання, який використовує ПРРО, не отримувати діапазон фіскальних номерів. Відповідаючи на питання посадовець зазначила, що суб’єкт господарювання може не отримувати діапазон фіскальних номерів у разі, якщо ним приймається рішення не використовувати ПРРО під час відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером ДПС та не проводити розрахункові операції у цей період. 

В ході спілкування платники також дізналися: яка послідовність дій має бути здійснена для реєстрації РРО/ПРРО; яким чином покупець зможе перевірити розрахунковий документ (чек), виданий ПРРО, що працює в режимі оффлайн; які мають бути дії суб’єкта господарювання при відключенні світла в господарській одиниці, коли неможлива робота на комп’ютері з ПРРО тощо.

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано повну та вичерпну відповідь.