У Рівненській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку». На запитання платників податків відповідала начальник ДПІ Людмила Сучик.
Під час заходу додзвонювачів найбільше цікавили питання щодо умов та порядку подання повідомлення про використання або відмову від використання єдиного рахунку. Зокрема, платники з’ясували, що таке повідомлення подається виключно в електронній формі через Електронний кабінет відповідно до вимог статті 421 Податкового кодексу України. Повідомлення може бути подано один раз протягом календарного року. У разі, якщо платник є юридичною особою з відокремленими підрозділами, відповідне повідомлення подається окремо за кожним підрозділом.
Фахівець поінформувала, що використання єдиного рахунку розпочинається з робочого дня, наступного за днем подання повідомлення. У разі відмови платника від використання єдиного рахунку така відмова набирає чинності з 1 січня наступного календарного року. Після надсилання повідомлення в Електронному кабінеті платник отримує підтвердження про включення до реєстру платників єдиного рахунку та реквізити для здійснення платежів.
Крім того, платники зверталися з питаннями щодо переліку податків і зборів, які можуть сплачуватися через єдиний рахунок. Було роз’яснено, що через єдиний рахунок дозволяється сплачувати грошові зобов’язання та/або податковий борг з податків і зборів, єдиного внеску та інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС. Водночас зазначалося, що єдиний рахунок не може використовуватися для сплати податку на додану вартість, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також частини чистого прибутку (доходу), що перераховується до бюджету державними та комунальними унітарними підприємствами.
Також було акцентовано увагу на тому, що з моменту початку використання єдиного рахунку платник не має права перераховувати відповідні платежі на інші рахунки, відкриті Казначейством. У разі порушення цієї вимоги такі кошти вважаються помилково сплаченими та підлягають поверненню у порядку, визначеному статтею 43 Податкового кодексу України.
Усі додзвонювачі отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення в межах чинного законодавства.