У Вараській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Особливості заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соціального страхування». На запитання платників відповідала начальник ДПІ Людмила Воронюк.
Під час телефонного спілкування посадовець поінформувала, що при здійсненні платежів до бюджету платіжні доручення формуються з урахуванням вимог Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 (зі змінами). При цьому звернула увагу на коректне заповнення поля «Призначення платежу», в якому має бути зазначено відповідний код виду сплати, податковий номер платника та інші обов’язкові реквізити згідно з Порядком.
Також фахівець наголосила на важливості правильного вибору коду класифікації доходів бюджету (ККДБ) при сплаті податків і зборів. У разі некоректного зазначення ККДБ або інших реквізитів, сума платежу може бути зарахована на інший рахунок або не відображена у картці платника, що призводить до виникнення заборгованості. З метою уникнення таких ситуацій платникам рекомендовано користуватись розділом «Бюджетні рахунки» на офіційному вебпорталі ДПС України, де оприлюднено актуальні реквізити для кожного територіального органу ДПС.
Додзвонювачі дізналися, що при сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платіжні інструкції мають відповідати вимогам Порядку №148, з обов’язковим зазначенням типу платежу («101» – надходження поточного зобов’язання, «106» – погашення боргу тощо). Платники податків також розпитували про дії у разі помилкової сплати або неправильного заповнення реквізитів. Посадовець зазначила, що у таких випадках платник має право звернутися із заявою про повернення помилково або надміру зарахованих коштів або про зарахування їх у рахунок майбутніх платежів. Заяву можна подати в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету платника.
На всі запитання, що надійшли під час «гарячої лінії», було надано повні, фахові відповіді. Учасникам наголошено на важливості уважного ставлення до оформлення платіжних документів, оскільки саме від коректного заповнення реквізитів залежить своєчасне та правильне зарахування коштів до бюджету або відповідного фонду.