Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Рівненщина: у поточному році стягнуто більше 17 млн. грн. податкового боргу з єдиного внеску

опубліковано 27 жовтня 2020 о 11:54

В Головному управлінні ДПС у Рівненській  області інформують, що сума заборгованості зі сплати єдиного внеску на Рівненщині  станом на 01.10.2020 становила 154,2 млн. гривень.

З метою зменшення заборгованості по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та недопущення її зростання податківці вже передали на примусове стягнення до органів Державної виконавчої служби 5104 узгоджені вимоги про сплату боргу на 121,3 млн. грн. (від початку року погашено 17,3 млн. грн.). Також підготовили та подали до судів обмеження виїзду за кордон 110 боржників з ЄСВ.

Податківці звертають увагу представників бізнесу, що розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено, а заборгованість не підлягає списанню.

Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується. У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати до платника застосовуються штрафні санкції, пеня.

Наголошуємо, що роботодавці, які не виконують норми Закону про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не лише порушують платіжну дисципліну, спричиняючи нестачу коштів для виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, а й позбавляють осіб, які у них працюють, права на соціальний захист при настанні страхового випадку.

Із внесенням змін до законодавства про пенсійне забезпечення вагомого значення набув страховий стаж. Саме наявність необхідних років страхового стажу визначає право особи на пенсійне забезпечення. За нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у страховий стаж для вирахування розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця сплачені страхові внески в сумі, не меншій мінімального страхового внеску. Тільки після повного розрахунку роботодавця, ці місяці будуть зараховані до страхового стажу застрахованої особи. А тому застерігаємо роботодавців у яких наявна заборгованість з єдиного внеску, цей період не буде зарахованим до страхового стажу до повного погашення боргу.

На противагу найманим працівникам, за яких сплачує єдиний соціальний внесок та звітує роботодавець, фізичним особам-підприємцям необхідно самостійно дбати про зарахування періоду діяльності до страхового стажу щоб не позбавити себе майбутньої пенсії та інших соціальних гарантій.

Тож рекомендуємо суб’єктам господарювання погасити заборгованість зі сплати ЄСВ та не допускати в подальшому виникнення боргу (недоїмки).

З метою недопущення виникнення та зростання штрафних санкцій та пені, платник самостійно може дізнатись про наявність/відсутність заборгованості скориставшись власним «Електронним кабінетом платника податків» за умови наявності особистого електронного цифрового  підпису.