Головне управління ДПС
у Рівненській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про податок на нерухоме майно - під час «гарячої лінії»

опубліковано 25 червня 2021 о 11:48

Днями в  Головному управлінні ДПС у Рівненській області проведено сеанс телефонного зв’язку «Гаряча лінія» з  начальником управління податкового адміністрування фізичних осіб Людмилою Кончук, яка відповідала на питання щодо оподаткування доходів фізичних осіб та сплати майнових податків.

Надаємо відповідь на питання дозвонювача «гарячої лінії» щодо сплати податку на нерухомість підприємцем.

За якою ставкою сплачує податок на нерухомість підприємець?

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Цивільним кодексом України визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, у тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Оскільки ст. 266 Податкового кодексу не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

Також нагадуємо, що ставки податку на нерухоме майно встановлюються органами місцевої влади.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»